DUBBELDAMSEWEG - ADRESBOEK 1938

Dubbeldamscheweg loopt van Singel tusschen nrs. 120 en 124 tot grens Dubbeldam.

* = bovenwoning

*1 J. van der Zee
3 Vervallen
5 J. R. M. van de Kamp, groentekoopman /winkel in aardappelen groenten en fruit
7 B. van der Esch, werkplaats (handel in automobielen en motoren)
9 Bergplaats
11 J. Meeldijk, wagenmaker, M. Meeldijk, kantoorbediende, Mej. A. P. Meeldijk kantoorbediende
*11 Wed. P. Kriens, Mej. F. H. Kriens, Mej. J. Kriens
13 J. B. Tenberg, winkelchef, Mej. H. A. W. van Grasstek, Mej. A. M. I. J. de Jongh, kantoorbediende
*13 O. Paans, J. H. Kardol, W. P. Hollebrands
15 J. van Kempen, monteur P.T.T.
17 Bergplaats Dordrechtsche Metaalwarenfabriek v.h. Wed. J. Bekkers en Zn.
19 Bergplaats Dordrechtsche Metaalwarenfabriek v.h. Wed. J. Bekkers en Zn.
21 H. Neerings
23 Ingang Dubbelhof

Dubbelhof
ingang is Dubbeldamscheweg nr. 23.

1 A. Reedijk
2 C. de Bruijn, Mej. H. A. de Bruijn
3 P. Heuser
4 H. van Agteren
5 Wed. C. J. van Geffen
6 Wed. J. Meerman

23a Firma J. A. van Seventer (aannemer waterbouwkundige werken, verhuur en handel in aannemersmateriaal)
*23a C. van de Rest, Mej. C. van de Rest

(Spoorlijn)

25 R. Slagboom, reiziger en sigarenwinkelier
*25 Wed. D. Dubbeldam
27 Mej. S. M. van der Kloet, Mej. M. Baan hulp in de huishouding
*27 C. J. de Koff, A. C. de Koff, Mej. E. G. de Koff, Mej. A. C. de Koff
29 A. T. Schuurmans, tijd. meteropnemer G.E.B.
*29 Onbewoond
31 M. M. van Dam, referendaris Raad van Arbeid (RvA)
*31 S. van Donkelaar
33 Mej. A.F. M. B. Ouwerkerk
*33 J. Bouman, lid gemeenteraad, Wed. P. Bouman
35 Mej. A. F. M. B. Ouwerkerk, C. van Altenburg

(Mauritsstraat)

37 Aanemersbedrijf voorheen P. A. van Wijnen, A. P. van Wijnen, architect
39 P. van der Rest, kantoorbediende
*39 D. C. van Veenendaal, (meelhandel), J. J. Veenendaal
41 C. Eeuwijk
*41 W. Ch. Swaan, Mej. W. K. Huijser, Mej. M. A. Huijser
43 J. H. J. Braun, spekslager, G. F. Braun, spekslager, Mej. W.M.C. Braun, kantoorbediende
*43 Wed. G. F. Braun, Mej. K. Vos
45 B. A. Schotel, onderwijzer bijzondere U.L.O.
*45 H. J. Motshagen
47 Wed. J. van Lelieveld
*47 A. Schaap, A. J. Schaap
49 Rund- Kalfs en Varkensslagerij, Fijne Vleeschwaren B. van der Eijk (Eijk's Vleeschwarenbedrijf N. V. / worstfabriek)
*49 B. van der Eijk (Dordrechtsche Slagersvereeniging, assurantien)
51 F. Verschoor, rijwielhandel
*51 L. Dresselaars
53 Wed. G. K. Koomans, hoofd bakkerij (brood- beschuit en kleingoedbakkers), N. Koomans, bakker, J. Boon, bakker
*53 C. van Groeningen, A. van Groeningen, Mej. H. van Groeningen
55 Wed. J. Gravendeel (naar Krommedijk 43 aanvulling mutatie tot 1-7-1938), C. Gravendeel, kapper, E. Gravendeel, winkeljuffrouw
*55 WŁnsch en Dorland Aanemersbedrijf, J. L. Wunsch, Mej. N. Wunsch, Mej. H. C. Wunsch
57 H. Bakker, machinist groote vaart, P. C. Muller
*57 N. Verhoef
59 A. Preesman, ass. en schrijver Rijks. Directe Belastingen, H. Preesman
*59 K. Kooijmans, J. van den Akker
61 Mej. G. A. C. Sluis
*61 W. Meeldijk
63 Wed. B. W. Frijling
*63 H. J. Knaap
65 Th. Peterson Sr., Th. Peterson Jr., fabrieksarbeider
*65 J. Goethals Sr., Mej. P. A. Goethals, J. Goethals Jr.
67 W. A. V. Visser, kantoorbediende (naar Zwijndrecht, aanvulling mutaties tot 1-7-1938)
*67 J. van der Ende, J. A. van der Ende, A. L. van der Ende, N. A. P. A. Nelson, N. Verboorn
69 J. F. Jordaans
*69 Onbewoond
71 H. Verboom, vleeschhouwer en spekslager, H. N. Verboom, slager
*71 A. W. Noternan, Mej. M. Noteman
73 Vos' Boek- en papierhandel (kantoorbehoeften - leesbibliotheek)
*73 le etage P. F. M. J. A. v. Zuijlen
*73 2e etage Wed. B. C. Creijghton, C. J. A. Creiighton

(Emmastraat)

75 D. Uittenbogaard, boekhouder
*75 Onbewoond
77 C. J. Schot, bloemist
*77 B. W. Visser
79 Kapperswinkel dames en heeren, J. F. Kerschkamp
*79 F. H. Fr. Kerschkamp
81 H. van Soest
*81 A. Schalke
83 Wed. J. N. van Beek, houdster filiaal Dordrechtsche Melk Inrichting (DMI)
*83 J. Schaap
85 N. van Chastelet
*85 A. P. L. Snijder
87 G. L. van Wijk, bankwerker (manufacturier), C. van Wijk, kantoorbediende, J. M. van Wijk, kantoorbediende
*87 H. Bakker
89 P. Rackwitsz, controleur
*89 A. Koster
91 Wed. L. Visser
*91 Wed. C. Besenker
93 J. van Batavia, sigarenwinkelier
93 Wed. P. Brasser
*93 A. A. Jonkers, Mej. H. Barendrecht
95 Mej. E. C. Molenaar
*95 J. A. Cocural, Mej. A. Cocural, Mej. M. Cocural
97 L. Reuvers, schoenmaker
*97 L. A. Wunsch
99 D. J. van Dongen
*99 H. C. de Bruijn, Mw. C. Kramer
101 Kapperszaak
*101 C. J. Seijffert
103 M. L. Kruithof, kantoorbediende
*103 C. de Kluizenaar
105 P. Wijnhoff, tuinder, A. P. van Tuijl, analyst
*105 L. Schmidlin
107 Algemeene Begraafplaats
107 J. C. Vierbergen (Achterweg), voorm. grafmaker algem. begraafplaats

(Spoorlijn)

109 B. Noordegraaf (Achterweg), overwegwachter N.S.
111-
119 Reservenummers
121 C. de Baat, landbouwer
123 M. van der Zee, landbouwer
125 -
173 reservenummers
175 J. van Noort, tuinier, P. van Noort, tuinier, L. van Noort, tuinier, Mej. B. J. van Noort, hoofd bijzondere bewaarschool
177 D. in 't Veld, rijwielhersteller
179 Wed. J. van der Wilt
181 E. J. Onink, agent van politie
183 Garage
185 J. in 't Veld, rijwielhersteller, Jac. in 't Veld, kruidenier (rijwielen en onderdeelen), Mej. S. in 't Veld, onderwijzeres o.l.o., Gem. school 4
187 D. Groeneveld, metselaar
189 Onbewoond (zie ook nr. 242)
191 K. de Bruijn, kantoorbediende, Mej. D. de Bruijn
193 Wed. A. de Bondt
195 C. Schmidt, brievebesteller
197 A. de Haan
199 P. Schenk, melkslijter
201 G.J. Bruntink
203 A. Schenk, timmerman, C. A. Schenk, timmerman, J. Schenk, timmerman, A.C. Schenk , timmerman
2005 ?
207 A. Corpeleijn Sr., cafťhouder, A. Corpeleijn Jr., A. J. Corpeleijn, verwarmingsmonteur, L. Corpeleijn, kantoorbediende
209 reservenummer
209a A. van Vaalen,
209b C. Slotboom, opperman
209c W. van de Logt, varensgezel, Wed H. van de Logt
209d A. van Ballegooijen (aanvulling van mutaties tot 1-7-1938), J. Proper, los arbeider
209e B.W. Kraaijenbrink, metaalboorder
211 G. Kloens, schilder
213 M. Schenk, vrachtrijder, A. Schenk, vrachtrijder
215 C. de Vlaming, tuinman, K.A. de Vlaming, veehouder

555 J.P. Waalwijk van Doorn & Zoonen N.V Verenigde Slagerijen, filiaal


2 G. J. J. C. Snel, inspecteur Eerste Nederlansche, Mej. G. Snel, kantoorbediende
4 P. W. Spiering, koopman, Mej. M. Hollermans, dienstbode
6 Wed. C. Schillemans
*6 Wed. A. M. Anceaux, J. Anceaux
8 Verspuij's Woninginrichting, T. Verspuij, koopman (meubelhandel, behangers/stoffeerders), Mej.W. Aaldijk, dienstbode
10 M. Witkamp, scheepsarts, J. F. Heroma, arts, Mej. G. J. Heroma, verpleegster
*10 H. W. van Helden
12 A. van Wijngaarden, onderwijzer
*12 A. C. de Grauw, A. H. de Grauw, Mej. J. A. de Grauw, J. F. Vermeulen, Mej. J. H. M. van den Boer, Mej. F. J. J. van Benthem
14 W. Kleijn Fzn.
16 R. W. P. de Vries, scheikundig ingenieur
*16 P. A. Ruijs, Mw. P. A. Ruiis, Mej. A. M. Ruijs
18 Winkel
*18 L. G. de Oude
20 A. M. Blom, chauffeur
*20 O. Boonstra, W. Boonstra, H. Boonstra, F. Boonstra
22 Werkplaats
*22 A. Boogertman
24 I. Batenburg, machinist sleepboot
*24 P. J. Bosman, Mej. S. J. Bosman
26 C. H. G. A. Langen, bureaulist Veerbedrijf
*26 Wed. C. Kunst
28 N. H. van Welsurn, Mej. C. P. Volbeda
*28 C. Besterveld
30-32-34 Dordrechtsche Metaalwarenfabriek v.h. Wed. J. Bekkers en Zn. (zie ook nrs. 17-19)
30 M. den Oude, kleernaker, G. A. den Oude, kantoorbediende
32 A. Boogertman (timmerman), M. in 't Veld, fabrieksarbeider

34 Dordrechtsche Metaalwarenfabriek
36 Meijers' Blikdrukkerij en Lithografische Industrie N.V. (blikwarenfabriek), kantoor
38 Dr. G. C. J. A. Bol, vrouwenarts, Mej. N. Visser, dienstbode
40 I. van Maarseveen, Mej. O. M. van Meekeren, huishoudster
42 (hoek Toulonschelaan) Rie Pennock, dameshoeden - hoedenmagazijn
*42 J. A. Vis, Mej. M. N. van Zon
44 Vervallen nummer
46a J. Mulder, overwegwachter N. S., M. A. Verhaagen
46b A. van der Stelt, schaalknecht N.S.

(Spoorlijn)

48 J. Versteeg, zetkastelein (cafť-restaurant-hotel-theetuin), D. Kool, besteller, H. Baars, meubelmaker
50 Kantoor
52 P. Kleinjan, opperman, L. Kleinjan, fabrieksarbeider, Mej. A. Kleinjan, fabrieksarbeider,
54 Werkplaats
56 P. J. Martens (handel in parfumerieen en toiletartikelen / dames - en heerenkapper), J. de Jong, gasstoker Gasfabriek
*56 J.J.F. Gijsberti Hodenpijl
58 Winkel en kapperszaak
*58 P. J. Martens
60 G. J. van Dijk Jr., stoker sleepboot, G. J. van Dijk Sr.
*60 C. J. Groesbeek Sr., C. J. Groesbeek Jr.
62 L. Verhagen, winkelier, Mej. M. Boogers, huishoudster
*62 T. Bakker
64 F. de Moree, melkslijter, G. J. de Moree, onderwijzer
*64 A. Bos, Mej. M. Bos, Mej. P. Bos, Mej. N. A. Hollernans
66 J. Kwakernaat, baanmaker-stamper Gem . Werken
*66 L. H. van Kempen, Mej. A. A. P. van Kempen, A. L. van Kempen
68 J. Sintnicolaas
*68 J. H. de Wit, T. Breuer, J. K. de Vries
70 H. A. Blokhuizen
*70 L. van Gelder
72 A. Broos
74 T. Verschoor, rijwielhandel
*74 C. Pijsdam
76 C. de Regt, electriciŽn
*76 C. A. Brinkman, Wed. K. Brinkman
78 J. P. L. Buster

(Bloemstraat)

80 W. Versteeg, koopman
82 J. J. Baars
82 Mej. C. H. Baars
84 C. van den Bergh, poetser N.S.
86 Onbewoond
88 Vleeschhouwerij en Spekslagerij H. Verboom
90 J. Landsmeer, broodbakker (brood- beschuit -en kleingoedbakkerij), D. J. van Dongen

(Rozenstraat)

92 H. van Zeben
94 L. J. J. Maas, huisknecht
96 F. G. J. Gilbers, kruidenier (winkelier), Mej. J. Gilbers, kantoorbediende
98 C. A. Koonings, zuigbaas baggermachine
*98 Wed. W. Recourt
100 Mw. C. W. Ponsen, A. C. Bax, schilder
*100 P. de Jong, J. de Jong, G. de Jong, C. J. de Jong

(Leliestraat)

102 B. Zinkweg, winkelier, D. L. Zinkweg, smid, G. Zinkweg, fabrieksarbeider
104 A. van der Graaf, groentenhandelaar
*104 Mw. M. Kampman, J. H. Sandtke, A. Sandtke, P. Sandtke, H. Sandtke, W. Sandtke, T. Sandtke
106 J. de Jong Sr., bierbrouwer, J. de Jong Jr., Mej. B. G. de Jong, P. de Jong, kantoorbediende
108 J. Firet, hoofd Bijzondere School L.O., Mej. N. Firet
110 Drogisterij 'De Vijzel', Firma S.W. van Proosdij, J. F. van de Rest, drogist
112 C. lsendoorn, electr. - rijwielhandelaar

(Madeliefstraat)

114 Vervallen nummer
116 J. C. Vink, winkelier
118?
*118 W. Kristelein, penningmeester Wandelsportclub 'Oranje-Wit' (Afdeeling C.J.M.V.)
120 H. van den Brink Jr., kantoorbediende, H. van den Brink Sr, conducteur N.S.
122 J. van Eijsden
124 H. C. 't Hart
126 Weduwe P. Stoel, H.P. van Zeben, secretaris Algemeene Bond van Technisch en Opzichthoudend Personeel
128 J. van Efferen
130 A. J. Bakkers, kopervormer, E. M. Brands, machinist sleepboot
132 Ph. Diepstraten, grondwerker
134 K. Bosua, grondwerker, Mw. C.B. de Leng, werkster
136 L. de Geus, transportarbeider, Wed. J. de Geus
138 Onbewoond
140 ?
142 D. M. Mensen, goudsmid
144 G. Heutink, agent van politie
146 ?
148 A. A. Kloens, stoker sleepboot
150 ?
152 ?
154 ?
156 M. van Wouwe , timmerman
158 ?
160 H. van 't Oost, poetser N.S., J. C. van 't Oost, fabrieksarbeider
162 Wed. J. Dooren, Mej. P. Dooren, onderwijzeres gem. U.L.O., Mej. A. van Vliet, verpleegster
164 A. de Wit, administratief ambtenaar Gemeentelijk Ziekenhuis

(Spoorlijn)

166 -
178 Reservenummers
180 J. D. Hamersveld, bedrijfsleider
182 J. Uittenbogaard, chef verkooper
184 J. H. Schoorel, opzichter 1e klasse Bouw en Woningdenst
186 Beleggingsmaatschappij 'Wijco' N.V. (exploitatie van onroerende goederen), B.P. van Wijland administrateur, assuradeur en taxateur v. vaste goederen (assurantiŽn - credieten - hypotheken)
188 B. Koolwaaij
190 J. J. Hendriks, koopman
192 J. W. Berends (v. Noordendijk 159 naar nr. 192), C. Oosterom (van nr. 192 naar Oud Beijerland), onderwijzer, Wed. A. van der Stelt (naar nr. 192) (alle drie aanvulling van mutaties tot 1-7-1938)
194 M. C. Lelie, leeraar Ambachtschool
196 A. J. Korzelius, technisch opzichter 1e klasse GEB
198 C. H. Princen, huisbezoeker Sociale Zaken, Mej. J. M. G. Princen
200 A. J. Brouwers, werkmeester, J.F.M. Brouwers, winkelbediende, Mej. J.A.M. Brouwers, winkeljuffrouw
202 vervallen
204 G. R. Boudewijn, commies 1e kl. ter gemeente secretarie
206 Mr. C.W. Andreae, friffier Arrondissements Rechtbank
210 H. Swart, commies N.S.
212 A. van den Wilt, hoofdcomm. Gem.secr., hoofd 4e afd. Onderwijs, secretaris Commissie belast met het toezicht op het gemeentelijk Nijverheidsonderwijs
214 S. C. van Veen, leeraar Chr. H.B.S, Wed. J. G. van Veen
216 Mej. J. Vetten, fabrieksarbeider, P.J. Vetten, hulp meteropnemer G.E.B., W.C. Vetten, machinist V.O.Z.
218 reservenummer
220 C. Ploeg, inspecteur Levensverzekering
222 Ir. E. C. Prins, directeur Stikstofbind. Industrie Nederland N.V. / lid gemeenteraad
224 H. J. Tromer, kantoorbediende, Mej. C. M. Tromer, Mej. H. J. Tromer, kantoorbediende
226 A. Groenenboom
228 C. van der Graaf, machinist sleepboot, Mej. A. van der Graaf, kantoorbediende, Mej. G. van der Graaf kantoorbediende, Mej. W. J. van der Graaf, kantoorbediende, Wed. J. W. Leenhouts
228 rood 'Leja' Bouw - en Exploitatiemaatschappij van Onroerend Goed (aannemers/bouwbedrijf), 'Bijku III' N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende goederen
230 A. Rademaker, onderwijzer
232 J. H. Rijnaard, klerk 1e kl. GEB
234 G. H. Langeveld, boekhouder
236 H. Gijbels, rechtskundig advocaat
238 A. S. Boom, reiziger
240 L.W. Maas, ingekomen insp. Verzekerings Maatschappij (aanvulling van mutaties tot 1-7-1938)
242 Wed. H. Moenen, van 242 naar nr. 189 (aanvulling mutatie tot 1-7-1938), J.J. Kraaijeveld, ingekomen comm. insp. Inv. en Acc. (aanvulling van mutaties tot 1-7-1938)
244 L. van Bohemen, boekhouder (aanvulling van mutaties tot 1-7-1938)
246 reservenummer
248 L. van Gelder, directeur N.V. tot Exploitatie van Haveninrichtingen
250 W. Schmetz, adjunct. directeur N.V. 'Asad'